Heidi Weng zmniejszyła intensywność treningu

fot: http://bilde.kk.no

fot: http://bilde.kk.no

Zdobywczyni kryształowej kuli w biegach narciarskich w dwóch ostatnich sezonach – Norweżka Heidi Weng postanowiła podczas przygotowań przedsezonowych nieco zmniejszyć intensywność treningu.

W porównaniu do poprzednich sezonów Heidi bardzo zahamowała swój trening w kwietniu, maju i czerwcu, zwiększając nieco intensywność ćwiczeń w późniejszym czasie. Weng stwierdziła, że w przerwie międzysezonowej unikała szaleństw, obecnie czuje się dobrze i nie martwi się o początek sezonu.

Weng nie jest też pewna, czy wystartuje w tegorocznym Tour de Ski broniąc zwycięstw sprzed ostatnich dwóch lat, odniosła się też do komentarzy po bardzo nieudanych dla niej Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. – Zarzucano mi, że startując w zbyt wielkiej ilości wyścigów, straciłam szansę na dobry wynik na igrzyskach, ale to nieprawda – od zawsze trenuję w ten sposób, a ludzie którzy mnie po Pjongczangu atakowali nie wiedzieli o różnych osobistych kłopotach, które spotkały mnie w lutym – i to mnie zraniło – przyznała biegaczka.

Heidi Weng kontynuuje najlepsze tradycje norweskich biegaczek i choć może jej zwycięstwa w Pucharze Świata nie są tak efektowne, jak choćby w przypadku Marit Bjoergen, zdobyła kryształową kulę już dwukrotnie i na pewno należy brać ją pod uwagę wśród faworytek następnego sezonu.

źródło: ski-nordique.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.