Heidi Weng wystartuje w Tour de Ski

Fot. Anna Felska

Heidi Weng – wbrew wcześniejszym zapowiedziom – znalazła się w składzie reprezentacji Norwegii na rozpoczynający się 30 grudnia cykl Tour de Ski. Norweżka będzie jedną z głównych kandydatek do triumfu w tej imprezie. W kadrze kobiet są także m.in.: Ingvild Flugstad Oestberg, Ragnhild Haga i Astrid Uhrenholdt Jacobsen. W gronie panów zabrakło Johannesa Klaebo.

Heidi Weng w ubiegłym sezonie wygrała prestiżowy cykl Tour de Ski, ale niedawne informacje sugerowały, że w tym roku Norweżka nie będzie próbowała powalczyć o kolejne zwycięstwo. Te dywagacje zakończył Norweski Związek Narciarski, który ogłosił skład reprezentacji Kraju Fiordów na rozpoczynający się 30 grudnia Tour de Ski. Na liście znalazła się wspomniana wcześniej Heidi Weng, która z miejsca stała się główną kandydatką do triumfu w tej imprezie. Szyki mogłyby jej pokrzyżować Ingvild Flugstad Oestberg i Astrid Uhrenholdt Jacobsen, ale ostatnie doniesienia sugerowały, że obie Norweżki planują wystartować tylko w kilku etapach. W kadrze znalazła się także Ragnhild Haga – czwarta zawodniczka Tour de Ski 2014/2015.

Skład reprezentacji Norwegii (kobiety): Mari Eide, Maiken Caspersen Falla, Thea Krokan Murud, Ragnhild Haga, Kathrine Harsem, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Silje Øyre Slind, Heidi Weng, Tiril Udnes Weng, Ingvild Flugstad Østberg

W kadrze męskiej reprezentacji Norwegii największe nadzieje na sukces są związane z Martinem Johnsrudem Sundbim. 33-letni biegacz ma na swoim koncie dwa triumfy w tej prestiżowej imprezie i z pewnością będzie chciał pokusić się o kolejne zwycięstwo. Oprócz Sundby’ego w składzie znaleźli się także: Niklas Dyrhaug, Hans Christer Holund, Sjur Roethe, Emil Iversen, Finn Hågen Krogh, Sindre Bjørnestad Skar i Didrik Toenseth. Miano rezerwowego otrzymał Petter Northug, który uda się na treningi z całą reprezentacją swojego kraju.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z udziału w Tour de Ski zrezygnował lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Johannes Klaebo.

Źródło: skiforbundet.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.