Heidi Weng w słabej formie. Norweżka nie wystartuje we wszystkich zawodach

Zwyciężczyni Pucharu Świata 2016/17 i 2017/18 Heidi Weng prawdopodobnie nie zobaczymy we wszystkich  startach  na początku nadchodzącego sezonu biegowego. Takie zdanie wygłosił trener Ole Morten Iversen. Norweżka w startach kontrolnych w Beitostolen spisywała się zdecydowanie poniżej swoich możliwości. 

Heidi Weng znana jest z tego, że startuje od początku do końca sezonu, a po drodze odpuszcza bardzo małą ilość zawodów. W Pucharze Świata 2017/2018 Norweżka nie pojawiła się tylko w Dreźnie, a rok wcześniej we Włoszech oraz Korei, do której wybrała się nieliczna grupa czołówki biegów kobiet. Regularność w startach i coroczny udział w Tour de Ski sprawiły, że 27-latka może pochwalić się dwiema kryształowymi kulami. W nadchodzącym sezonie będzie jednak inaczej, ponieważ Weng nie zobaczymy na każdej trasie zawodów Pucharu Świata do Świąt Bożego Narodzenia.

Zaplanowane zrezygnowanie z niektórych startów norweskiej zawodniczki do końca grudnia jest spowodowane brakiem optymalnej formy, a co za tym idzie – słabymi startami w Beitostolen. Heidi Weng na dziesięć kilometrów techniką klasyczną zajęła dopiero siódme miejsce, a jej strata do Johaug, która wygrała ten bieg, wyniosła blisko dwie minuty. W sprintach było jeszcze gorzej – indywidualna srebrna medalistka mistrzostw świata w Lahti odpadła w ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 16. miejscu. W ostatnim dniu rywalizacji Norweżka nie wzięła udziału. Trener Norweżek Ole Morten Iversen – zdecydował o zredukowaniu ilości jej startów. – Ona nie może konkurować w Pucharze Świata we wszystkich startach. Nie w tym roku – powiedział Iversen. 27-letnia zawodniczka prawdopodobnie powróci do regularnych startów po Bożym Narodzeniu. Wtedy powinna odzyskać dobrą dyspozycję. Zdaniem wieloletniego eksperta, to dobre rozwiązanie dla Heidi. – Można powiedzieć, że odpłynęła po zwycięstwie w klasyfikacji generalnej w zeszłym sezonie. Nie była sobą. To dobrze, że trener ją stopuje. Będzie mogła pracować prawidłowo – przyznał Torgeir Bjoern.

W Finlandii na inaugurację sezonu (24.11-25.11) wśród pań wystartują: Therese Johaug, Heidi Weng Maiken Caspersen Falla, Astrid Jacobsen, Tiril Weng, Kari Slind, Ingvild Oestberg, Ranghild Haga, Lotta Weng oraz Anna Svendsen. Norwescy biegacze wystąpią w składzie: Johannes Klaebo, Sondre Fossli, Eirik Brandsdal, Emil Iversen, Sindre Skar, Finn Krogh, Martin Nyenget, Kasper Staadas, Martin Sundby, Didrik Toenseth, Hans Holund, Sjur Roethe oraz Simen Krueger.

Źródło: svt.se/ Twitter

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.