Heidi Weng nie pojawi się na zgrupowaniu w Val Senales

Heidi-Weng

Heidi Weng nie będzie brała udziału w zgrupowaniu kadry we włoskim Val Senales – taką informację podała norweska stacja NRK. Powodem rezygnacji mają być sprawy prywatne i brak stuprocentowej gotowości do treningów.

Heidi Weng miała razem ze swoimi koleżankami z kadry polecieć do Val Senales w środę, aby tam w spokoju przygotowywać się do nadchodzącego sezonu. Norweżka nie weźmie jednak udziału w zgrupowaniu norweskiej reprezentacji. – Heidi od dawna zastanawiała się czy powinna jechać na ten obóz czy też nie. Okazało się, że jej ciało nie jest w stu procentach gotowe, aby tam się pojawić – tłumaczy Roar Hjelmeset. – Nałożyły się na to także sprawy prywatne, które uniemożliwiłyby Heidi pełną koncentrację na treningach, mimo tego, że bardzo dobrze przepracowała okres letnich treningów – dodaje.

Kadra Norweżek na zgrupowaniu w Val Senales będzie zmniejszona z ośmiu do sześciu osób. Z oczywistych względów we Włoszech nie pojawi się Therese Johaug, teraz do tego grona dołączyła Heidi Weng. Trener Roar Hjelmeset może jednak liczyć na obecność Marit Bjoergen i Ingvild Flugstad Oestberg. – Marit nie było z nami w ubiegłym roku, ale w tym już dołączyła do grupy. Ingvild jest jeszcze lepsza niż w poprzednim sezonie, więc nadal mamy bardzo mocnych sportowców. Myślę, że uda nam się dobrze przygotować dziewczyny – zaznaczył trener kadry. – Po prostu musimy nadal postępować zgodnie z planem – zakończył Norweg.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.