Hayboeck goni Freunda, trzech Polaków w “30” PŚ

DSC_0620-Copy1Michael Hayboeck ustrzelił w Finlandii hat-tricka i zdecydowanie poprawił swoją pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Stefan Hula i Dawid Kubacki po świetnym występie w Kuopio również awansowali o kilka miejsc.

W czołowej trzydziestce Pucharu Świata mamy już trzech reprezentantów Polski. Stefan Hula we wtorkowym konkursie w Kuopio zanotował najlepszy wynik w karierze – 6. miejsce. Zdobyte 40 punktów daje mu łączny dorobek 190 pkt i awans o pięć pozycji. Teraz Stefan jest 23. w “generalce” tuż za Kamilem Stochem. Dwukrotny mistrz olimpijski zdobył dziś tylko cztery punkty, ale udało się obronić pozycję zajmowaną przed konkursami w Kuopio. Do czołowej trzydziestki PŚ wskoczył dzisiaj Dawid Kubacki, notujący również najlepszy wynik w karierze. Siódme miejsce dodało 36 punktów naszemu zawodnikowi i awans z 31. na 29. pozycję (145 pkt). Punktujący dziś Piotr Żyła również awansował w klasyfikacji generalnej. Wiślanin ma na swoim koncie teraz 76 punktów i zajmuje 36. miejsce.

Trzecie z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata dało Michaelowi Hayboeckowi awans na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Austriak wyprzedza Kennetha Gangnesa o 6 punktów. Patrząc jednak na jego formę, w zasięgu znajduje się także Severin Freund. Hayboeck traci do niego 121 punktów. Swoją przewagę nad Freundem powiększył dziś lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Peter Prevc ma już 559 oczek więcej od swojego rywala z Niemiec. Pozostałe nazwiska w czołowej dziesiątce nie zmieniły swoich lokat. Wzrosła nieco przewaga Norwegów nad Niemcami w Pucharze Narodów. Podopieczni Stoeckla mają teraz 5505 punktów i o 1040 wyprzedzają skoczków Schustera. Trzecie miejsce bronią wciąż Słoweńcy z liczbą 4247 punktów. Polska wciąż na szóstym miejscu (1775 pkt).

Klasyfikacja PŚ

Klasyfikacja PN

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.