Havard Bokko przerywa karierę

havard-bokko
fot.hg.no

Norweski panczenista Havard Bokko z powodu braku motywacji postanowił zawiesić swoją sportową karierę na czas nieokreślony. Bokko specjalizuje się w jeździe na 1500 metrów, dystans ten uznawany jest jako królewski.

Największym sukcesem Norwega jest zdobycie na igrzyskach olimpijskich w Vancouver brązowego medalu w swojej koronnej konkurencji. Na dystansie 1500 metrów Bokko musiał uznać wyższość Holendera Marka Tuiterta oraz Amerykanina Shaniego Davisa z którym przegrał tylko o 3 setne części sekundy. Poza tym norweski panczenista może pochwalić się tytułem mistrza świata z Inzell na tym samym dystansie. Havard Bokko to także czterokrotny srebrny medalista mistrzostw świata w wieloboju i na dystansach a także zdobywca Pucharu Świata na 1500 oraz 5000/ 10 000 metrów.

Jak przyznał sam zawodnik nie ma on obecnie dobrej motywacji do treningów oraz odpowiedniego nastroju do szybkiej jazdy. 30-latek przyznał również zagranicznym mediom, że wróci jeszcze do rywalizacji, lecz nie wiadomo czy stanie się to za tydzień, miesiąc czy za rok.

Być może Havard Bokko wróci do rywalizacji jeszcze przed Mistrzostwami Świata w wieloboju, które będą rozgrywane w norweskim Hamar. Karuzela Pucharu Świata ruszy 11 listopada w chińskim Harbinie.

źródło: pzls.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.