Hauer za Sjoeena na PŚ w Kuusamo!

fot. fis-ski.com
fot. fis-ski.com

Po pechowym upadku Phillipa Sjoeena w Klingenthal, norweski sztab szkoleniowy podjął decyzję kto zastąpi utalentowanego norwega podczas Pucharu Świata w Kuusamo. Szansę na zdobycie pierwszych punktów dostał 23 – letni Joachim Hauer.

Phillip Sjoeen uzyskując 148 metrów upadł, podczas lądowania w treningowym skoku w Klingenthal. Na szczęście młody skoczek norweski nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń, jest jedynie zadrapany i potłuczony. Sztab trenerski zdecydował, że dostanie on tydzień wolnego aby mógł w pełni zregenerować swoje siły. Phillipa podczas zawodów w fińskim Kuusamo zastąpi Joachim Hauer, który dobrze spisywał się podczas finałowych zawodów LGP w Klingenthal zajmując w nich 22 pozycję.

Alexander Stoeckl nie wprowadził już żadnych innych zmian w składzie na Kuusamo. Na wietrznej Ruce zaprezentują się więc: Anders Bardal, Anders Fannemel, Tom Hilde, Anders Jacobsen, Rune Velta i Joachim Hauer.

Trener drużyny norweskiej zapowiedział również, że do Kuusamo jadą walczyć o najwyższe lokaty.  – Celem w Kuusamo będzie walka o podium. Jesteśmy dobrze przygotowani do tych zawodów, po tym jak trenowaliśmy w zmiennych warunkach wietrznych na Midtstubakken. W Kuusamo również często zmieniają się warunki. Cieszymy się także, że po raz pierwszy w tym sezonie spotkamy prawdziwą zimę, śnieg i mróz – powiedział Stoeckl.

Źródło: skiforbundet.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.