Harrachov: Już jutro startują Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich!

Cztery dni zmagań na jednej z największych skoczni na świecie przed nami. Najlepsi skoczkowie przyjadą do Harrachova walczyć o kolejne medale w tym sezonie. Tym razem czas wskazać Mistrza Świata w lotach narciarskich. Obrońcą tytułu będzie znakomity lotnik – Robert Kranjec, który przed dwoma laty w Vikersund sięgnął po złoto w najpiękniejszym stylu. Kto tym razem osiągnie najwyższy stopień podium?
Polacy liczą oczywiście na Kamila Stocha, który w tym roku zgarnął już dwa złota olimpijskie i właściwie Puchar Świata. Kiedy jest się tak świetnie przygotowanym do sezonu można marzyć o wszystkim. Wśród faworytów wymienia się obecnie Severina Freunda, który w ostatnich tygodniach zacięcie walczy z naszym skoczkiem o najwyższe laury. Trzeba pamiętać o takich skoczkach jak: Peter Prevc, Anders Bardal, oczywiście Robert Kranjec i Gregor Schlierenzauer.
W czwartek w Harrachovie zostaną rozegrane oficjalne treningi i kwalifikacje. Zmagania indywidualne o medale zostaną rozegrane w piątek i sobotę (po dwie serie), a w niedzielę zawody drużynowe. “Zimowe spojrzenie na świat” oczywiście będzie na miejscu. Postaramy się zdać Wam relację od strony kibica. Zapraszamy przez te dni na profil naszego bloga na FB, bo tam znajdziecie najświeższe newsy.
foto: Archiwum własne
Mateusz Król
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.