Hansdotter i Kristoffersen krytykują zawody w Sztokholmie

fot. rom@nski photo / CC BY
fot. rom@nski photo / CC BY

Henrik Kristoffersen po raz kolejny nie pokazał nic dobrego w zawodach w Sztokholmie, gdzie przegrał w pierwszym przejeździe z Linusem Strasserem, który wygrał w całych zawodach. Norweski zawodnik ostro skrytykował zawody do mediów. Kilka słów powiedziała także Frida Hansdotter.

– To żart, że te zawody liczą się do Pucharu Świata – powiedział Norweg szwedzkiej agencji prasowej. – Kiedy dwóch najlepszych slalomistów przegrywa, to chyba coś jest nie tak – Kristoffersen wspomniał także o przegranej Marcela Hirschera na długiej na 18 bramek trasie. Zawodnik skrytykował również Międzynarodową Federację Narciarską. – Trzeba myśleć z głową, to nie fair – skomentował Norweg.

Sytuację komentuje również Frida Hansdotter. – Uważam, że zawody nie powinny liczyć się do Pucharu Świata, jednakże nie rezygnujmy z nich, gdyż jest to w pewnym sensie święto dla lokalnej ludności. Nasz sport potrzebuje czegoś takiego, powinno się odbywać więcej takich zawodów, przykładowo około pięć – komentuje Hansdotter. – Nie jest to żart, nie powinien on tak mówić, tylko wrócić do domu i trenować – mówi na temat słów Kristoffersena.

źródło: skionline.ski

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.