Hannu Manninen celuje w igrzyska olimpijskie w Pjongczangu

fot.: lahti2017.fi

fot.: lahti2017.fi

Legendarny kombinator norweski Hannu Manninen w zakończonym ostatnio sezonie wznowił karierę. Teraz fiński kombinator zapowiedział, że wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Powrót Hannu Manninena do startów, który miał miejsce na ubiegłorocznym mistrzostwa Finlandii był w tym kraju wielkim wydarzeniem. Wówczas Fin wystartował w zawodach po sześcioletniej przerwie. Kolejnym celem Manninena były rozgrywane w Lahti mistrzostwa świata. Słynny kombinator solidnie przygotowywał się do tych zawodów. W zawodach na skoczni normalnej w Lahti Manninen był 24. W sztafecie razem z młodymi zawodnikami 38-latek zajął 5. pozycję.

Na koniec sezonu Hannu Manninen nie postanowił definitywnie kończyć kariery. Teraz Manninen zamierza wystartować na igrzyskach olimpijskich, które blisko za rok odbędą się w Pjongczangu. W wywiadzie dla FIS powiedział, że był bliski dobrego wyniku na mistrzostwach świata w Lahti i wciąż jest głodny startów. Fiński trener Petter Kukkonen przyznał, że jestem zadowolony z decyzji Manninena w sprawie startu w Pjongczangu. Będzie to ważne także dla młodszych fińskich zawodników, którzy będą mogli wzorować się na mistrzu tej dyscypliny.

Na kończącej sezon gali w Schonach powrót Hannu Manninena został wybrany największym powrotem w sezonie. Do igrzysk olimpijskich w Pjongczangu Manninen będzie przygotowywać się także poprzez starty w triathlonie.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.