Hannes Reichelt skrytykował kalendarz PŚ w narciarstwie alpejskim

Photo credit: Méribel Tourisme / Foter / CC BY-NC-ND
Photo credit: Méribel Tourisme / Foter / CC BY-NC-ND

Aktualny mistrz świata w supergigancie Hannes Reichelt wyraził swoje niezadowolenie z powodu wyglądu kalendarza Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim na zbliżający się sezon.

Zdaniem Reichelta ilość konkurencji technicznych i szybkościowych jakie znalazły się w kalendarzu PŚ o wiele bardziej sprzyja specjalistom od konkurencji technicznych przez co mają oni większe szanse na zdobycie dużej kryształowej kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Austriacki alpejczyk zwraca uwagę na to, że konkurencji technicznych zaplanowano więcej niż szybkościowych (stosunek 21 do 19) i starty wyłącznie w slalomie oraz slalomie gigancie w zupełności wystarczają aby zwyciężyć w klasyfikacji generalnej. Reichelt uważa to za nieuczciwe i niesprawiedliwe, gdyż jego zdaniem triumfatorem PŚ powinien zostać zawodnik, który jeździ przynajmniej w trzech konkurencjach. Podkreślił także, że nikt z kierownictwa FIS nie brał pod uwagę zdania sportowców przy układaniu kalendarza PŚ.

Podobny stosunek zawodów występował w poprzednich latach, a słuszność słów Reichelta zdaje się potwierdzać fakt, że przez ostatnie cztery sezony najlepszym alpejczykiem Pucharu Świata zostawał Marcel Hirscher, który jest przede wszystkim świetnym slalomistą i gigancistą. W poprzednim sezonie najbardziej zagrażał mu Kjetil Jansrud zdobywający punkty głównie w zjeździe i supergigancie.

Źródło: rsaski.ru, kleinezeitung.at

1 thought on “Hannes Reichelt skrytykował kalendarz PŚ w narciarstwie alpejskim

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.