Hannah Neise najlepsza w skeletonie

15:56, 12.02.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:59, 12.02.2022

Hannah Neise zdobyła niespodziewanie złoty medal w rywalizacji skeletonistek. Na podium stanęły także Jaclyn Narracott i Kimberley Bos.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Australijka liderką na półmetku

Rywalizacja w kobiecym skeletonie przyniosło wiele niespodzianek. Panie rozpoczęły zawody tego samego dnia, co panowie ją kończyli. Sensacyjnie po pierwszym ślizgu prowadziła Mirela Rahnewa. Obecność pozostałych zawodniczek w czołowej trójce także nie była oczywista. Dwie setne traciła Australijka Jaclyn Narracott, a 23 setne - Chinka Dan Zhao. Najlepsza w tym sezonie Pucharu Świata Kimberley Bos była dopiero 10., Janine Flock zajmowała dopiero 14. pozycję, a Elena Nikitina 18. W drugim przejeździe Rahnewa popełniła dużo błędów i spadła aż na 9. miejsce. Nową liderką została Narracott, która na koniec minionego sezonu wygrała po raz pierwszy na pucharze w Sankt Moritz. Zaatakowały Niemki - Hannah Neise i Tina Hermann awansowały na lokaty medalowe ze stratą 21 oraz 23 setnych.

Wielki triumf Hannah Neise

W trzeciej części zawodów Hannah Neise ustanowiła rekord toru i objęła prowadzenie w zawodach. Przed finałowym ślizgiem miała 14 setnych zapasu nad Jaclyn Narracott. Trzecia Tina Hermann traciła 48 setnych i musiało się bronić przed atakującą Kimberley Bos. Miała nad nią zaledwie 12 setnych przewagi. To właśnie Holenderka ostatecznie zdobyła brązowy medal, wyprzedzając Niemkę w ostatnim przejeździe. Dwie czołowe lokaty pozostały bez zmian. Złoto wywalczyła Neise, która jeszcze nie była nigdy na podium zawodów Pucharu Świata. Srebro przypadło Narracott.