Halvor Egner Granerud z kontuzją przebitego płuca

fot: skiforbundet.no
fot: skiforbundet.no

Halvor Egner Granerud podczas zawodów freestyle’owych doznał poważnej kontuzji płuca. Norweski skoczek podczas wykonania salta na nartach biegowych zaliczył bardzo poważny upadek, w efekcie czego zostało przebite jego prawe płuco.

Młody zawodnik od razu został przewieziony do szpitala gdzie lekarze wykonali drenaż opłucny, mający na celu rozprężenie płuca i powrót jego prawidłowej czynności. Na jednym z portali społecznościowych skoczek zamieścił filmik relacjonujący upadek oraz napisał: – Czuję się, jakbym uniknął kilku kul wystrzelonych z pistoletu.

Filmik ukazujący upadek Graneruda znajduje się na jego profilu na Facebooku.

Według informacji jakie przekazuje norweski internetowy dziennik “Nettavisen” są przypuszczenia iż niektórzy zawodnicy przed zawodami spożywali alkohol. Sam Granerud zaprzecza tej tezie uważając, że był to tylko nieszczęśliwy upadek.

Halvor Egner Granerud to norweski skoczek narciarski, którego największym osiągnięciem jest drużynowe mistrzostwo świata juniorów w Ałmatach z 2o15 roku oraz srebrny medal mistrzostw świata juniorów w drużynie z Rasnova 2016 roku. 19-letni zawodnik zadebiutował również w zawodach Pucharu Świata w grudniu 2015 roku w norweskim Lillehammer, ale niestety nie udało się tam osiągnąć żadnego wyniku gdyż został zdyskwalifikowany.

Życzymy młodemu skoczkowi szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: nettavisen.no/FacebookHalvorEgnerGranerud

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.