Halvor Egner Granerud jako porządkowy na stadionie

fot. Bobo

Zdobywca Kryształowej Kuli w sezonie 2020/21 – Norweg Halvor Egner Granerud miedzy treningami na skoczni wykonuje dość nietypowe zajęcie. Podopieczny Alexandra Stoeckla pojawił się na stadionie Ullevaal w Oslo podczas jednego z meczów Ligi Narodów. Okazało się, że pracował tam w roli porządkowego, czym jak sam potem wspomniał – zajmuje się już od sześciu lat.

fot. Bobo

Norweski mistrz pracował jako porządkowy

26-latek, podczas ostatniego meczu piłkarskiej reprezentacji Norwegii przeciwko Szwecji (3:2), wykonywał swoją pracę na trybunie prasowej, przez co bardzo łatwo został rozpoznany przez lokalnych dziennikarzy.

Granerud wyjaśnił, że zajęcie tego typu jest w Norwegii jedną z form wolontariatu, który wykonuje w ramach przynależności do klubu narciarskiego Asker Skiklubb Hopp. Skoczek regularnie bierze udział w takich wydarzeniach, odkąd ukończył 18. rok życia. Zwykle właśnie na stadionie w stolicy kraju.

Taka forma wolontariatu w Norwegii nosi nazwę “dugnad”. Wykonują ją najczęściej właśnie zawodnicy klubów sportowych, a także innych stowarzyszeń takich jak szkoły, wspólnoty mieszkaniowe czy spółdzielnie.

Zapalony kibic piłkarski

Nie od dziś wiadomo, że zawodnik ze Skandynawii jest wielkim kibicem futbolu. Indywidualny mistrz świata w lotach z 2020 roku nie kryje swojej sympatii do ligi angielskiej, a szczególnie do drużyny Arsenalu Londyn.

źródło: polsatsport.pl