Halfvarsson i Falk triumfują w Bruksvallarnie

Fot.: langd.se/Johan Trygg

calle Halfvarsson
Fot.: langd.se/Johan Trygg

Za nami ostatni konkurs w Bruksvalernie. Dziś miał miejsce sprint techniką klasyczną. Najlepszą wśród kobiet okazała się Hanna Falk, natomiast w kategorii mężczyzn wygrał Calle Halfvarsson.

Dziś panie rywalizowały na dystansie 1350 metrów. Najlepsza z nich – Hanna Falk dobiegła na metę z czasem 3:35.79. Drugą zawodniczką w sprincie była Stina Nilsson, która ukończyła konkurs z czasem 3:36.58. Na podium znalazła się również Maia Dahlqvis, jednak straciła ona do swoich rywalek ponad trzy sekundy. Oprócz wyżej wymienionych zawodniczek w finale znalazły się: Elin Mohlin, Maria Nordström oraz Evelina Settlin.

Pełne wyniki zawodów kobiet.

Jeżeli chodzi o mężczyzn to najlepszym zawodnikiem w dzisiejszych zawodach został Calle Halfvarsson, który ukończył sprint z czasem 3:31.02. Na drugiej pozycji znalazł się Teodor Peterson, dobiegając na metę z czasem 3:31.82. Trzecia lokata należała do Oskara Svenssona, lecz jego strata czasowa wynosiła już dwie sekundy. Niestety reprezentantowi Polski – Maciejowi Starędze nie udało się wskoczyć na podium, zajął on czwartą lokatę ze stratą ponad trzech sekund do lidera. W finale zaprezentował się jeszcze Hiroyuki Miyazawa i Viktor Thorn.

Pełne wyniki zawodów mężczyzn.

Źródło: bruksvallsloppet.se

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.