H. Kuttin: „Gregor chce wrócić jak najszybciej i będę czekał na niego cierpliwie”

fot.: GEPA pictures/ Daniel Goetzhaber

fot.: GEPA pictures/ Daniel Goetzhaber
fot.: GEPA pictures/ Daniel Goetzhaber

W piątek w Kuusamo zaczyna się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Heinz Kuttin w wywiadzie dla Tiroler Tageszeitung  opowiada o przygotowaniach i czego oczekuje od swoich podopiecznych.

Heinz Kuttin zdaje sobie sprawę z tego, iż jest on rzadko obecny w domu. Dzięki wyrozumiałości swojej rodziny i ich współpracy, jest w stanie pogodzić pracę z życiem rodzinnym. Nie umie się on jednakże zrelaksować podczas pobytu w Tyrolu, robi to tylko podczas wakacji, a co denerwuje go w tej części Austrii? Ograniczenia prędkości.

Poprzedni trener kadry Austriaków, Alexander Pointner, ruszył z reklamą skoków. Był on inny niż Kuttin. – Alex połączył świetne skoki i marketing. Jednakże te czasy już się skończyły i drużyna się zmieniła. Obecnie mamy inne, nowe zadania – mówi obecny szkoleniowiec.

Heinz Kuttin najwięcej pracował nad tym, aby presja nie miała wielkiego wpływu na wyniki zawodników. Zmienił się także system przygotowań do sezonu, nie jest on już indywidualny, a wszyscy pracują wspólnie. Trener Austrii sukces mierzy wygranymi, zbudował zespół który może zdobywać medale. – Muszę również patrzeć na tych zawodników, którzy dotarli tam, gdzie inni byli kiedyś.

– Oprócz Michaela Hayboecka, Manuel Fettner i Andreas Kofler dobrze skaczą i mają szanse powalczyć o czołowe lokaty. Chcielibyśmy zamknąć tą lukę pomiędzy zawodnikami i mieć ich nawet więcej w czołowej dziesiątce. Gregor chce wrócić jak najszybciej i będę czekał na niego cierpliwie, kolano nadal go boli, więc potrzebuje czasu – kończy swoją wypowiedź.

źródło: tt.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.