Grzegorz Miętus zakończył karierę

grzegorz-mietusKolejny polski skoczek postanowił zakończyć swoją przygodę ze skokami narciarskimi. Tym razem taką decyzję podjął młodszy z braci Miętusów – Grzegorz. Od teraz pełni funkcję trenera zaplecza kadry juniorów.

23-letni skoczek z Zakopanego Grzegorz Miętus poinformował dzisiaj, że postanowił zakończyć swoją karierę sportową skoczka narciarskiego. – Tak się potoczyło po mistrzostwach Polski – powiedział dzisiaj potwierdzając tę informację. – Trzy lata byłem poza kadrą, nie było wyników i stwierdziłem, po co się męczyć… – tłumaczył. Grzegorz dostał propozycję trenowania zaplecza kadry juniorów. – To dopiero się tworzy i nie mamy na razie żadnych celów. Trzeba ruszyć z kopyta i starać się ściśle współpracować z kadrą Macieja Maciusiaka – mówił świeżo upieczony trener.

Grzegorz Miętus w czasach kariery juniorskiej sięgnął z drużyną po brązowy medal mistrzostw świata juniorów, które gościło Štrbské Pleso. Najlepszym sezonem w jego karierze było z pewnością 2009/2010. Wówczas wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego w Otepää. Tej samej zimy zadebiutował w zawodach najwyższej rangi podczas Pucharu Świata w Zakopanem. Zajął wówczas 48. miejsce. Kilka dni później cieszył się już z pierwszych punktów w karierze. W Klingenthal był 22. a w Willingen 20. To były, niestety, ostatnie punkty PŚ w jego karierze. Miętus był także raz brązowym medalistą letnich mistrzostw Polski w 2009 roku.

Życzymy wszystkiego dobrego na nowej ścieżce zawodowej!

Ze Szczyrku dla Sportsinwinter.pl,
Zuzanna Wydera

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.