Gruzja chce zawodów w skokach, Hofer: „Jestem pewien, że to możliwe”

Walter HoferW ciągu najbliższych pięciu lat zawody w skokach narciarskich mogą zacząć odbywać się w popularnym gruzińskim ośrodku Bakuriani. Istniejące tam obiekty wizytował niedawno dyrektor Pucharu Świata – Walter Hofer.

W Gruzji pojawiła się dobra inicjatywa, która ma na celu odnowienie skoczni narciarskich w popularnym narciarskim ośrodku Bakuriani. Maj one spełniać najnowsze światowe standardy. Gruzini chcą zorganizować tu zawody najwyższej rangi najpóźniej za 5 lat. Teren zbadał także Walter Hofer. – Zbadaliśmy istniejącą skocznię, odpowiednią infrastrukturę i przekazaliśmy członkom rządu, że istnieje potrzeba renowacji i rekonstrukcji – powiedział Walter Hofer. W Bakuriani mieszka dawny najlepszy radziecki skoczek Tsakadze Koba, który przed kilkoma laty trenował skoczków. Jego postać będzie ważna w procesie realizacji projektu.

Bakuriani było pierwszym miejscem, w którym postanowiono zbudować skocznie narciarską w Gruzji. Obiekt o punkcie K-40 powstał w 1934 roku i służył szkoleniu młodych adeptów skoków. Trzydzieści pięć lat później postanowiono zburzyć pierwszą skocznię i postawić na jej miejsce trzy nowe obiekty o punktach K-115, K-90, K-70 i K-45. W latach siedemdziesiątych odbywały się tu zawody międzynarodowe. Po wielu latach powrócono do rywalizowania na tych arenach. Od pięciu lat organizowany jest coroczny Memoriał Mishki Mikaberidze. Miejmy nadzieję, że Gruzja wróci na mapę światowych skoków na stałe.

Źródło: sputnik-georgia.ru / skisprungschanzen.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.