Greis i Kołodziejczyk odkryli karty na PŚ w Oberhofie. Jest zmiana

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

Trenerzy Michael Greis oraz Adam Kołodziejczyk ogłosili skład polskich biathlonistów na weekend Pucharu Świata w Oberhofie. W Niemczech zobaczymy ośmioro naszych reprezentantów. Mateusza Janika zastąpi 22-letni Marcin Szwajnos.

Weekend w Oberhofie to pierwsze zawody biathlonowego Pucharu Świata 2019/2020 po przerwie świątecznej. W niemieckiej miejscowości zostaną rozegrane sprinty, sztafety oraz biegi ze startu wspólnego. Trener kadry kobiet Michael Greis oraz szkoleniowiec reprezentacji mężczyzn Adam Kołodziejczyk ogłosili składy swoich podopiecznych. W biało-czerwonej drużynie pań nie zabrakło stałej trójki – Moniki Hojnisz-Staręgi, Kamili Żuk oraz Kingi Zbylut. Do rywalizacji powraca także najbardziej doświadczona Magdalena Gwizdoń. Polka ostatnio nie startowała w zawodach najwyższej rangi, aby gromadzić siły na kolejną część sezonu. Biathlonistki w walce o punkty do klasyfikacji generalnej zobaczymy za dwa dni, kiedy to zostanie rozegrany sprint.

Ze względu na rozgrywane sztafety, czterech polskich biathlonistów wybiera się do Oberhofu. W składzie jednak doszło do zmiany. Oprócz Grzegorza Guzika, Łukasza Szczurka oraz Andrzeja Nędzy-Kubińca, na trasie zobaczymy nie Mateusza Janika, a Marcina Szwajnosa.

Źródło: PZBiath

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.