Gregor Schlierenzauer zawiesił swoją karierę

Gregor SchierenzauerJeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii, rekordzista w ilości pucharowych zwycięstw Gregor Schlierenzauer, postanowił na jakiś czas przerwać swoją karierę sportową. – Postanowiłem nie wziąć udziału w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich i zakończyć sezon wcześniej – napisał na swoim blogu.

Austriak od początku tego sezonu miewał problemy z odnalezieniem formy, a od jakiegoś czasu mówiło się otwarcie o jego kłopotach mentalnych. Decyzję o zawieszeniu kariery ogłosił dziś, dokładnie w dzień swoich 26. urodzin. Gregor podziękował swojemu sztabowi, bo według niego wykonują bardzo dobrze swoje obowiązki. – Za ten kryzys jestem odpowiedzialny sam – przyznał Schlierenzauer. Mistrz świata z Oslo nawiązał w swoim wpisie na blogu także do mediów, które w ostatnim czasie ingerowały nawet jego życie osobiste. – Chcę wydostać się z centrum uwagi – podkreślał.

Gregor Schlierenzauer szturmem wskoczył do światowej czołówki skoków narciarskich jeszcze jako nastolatek. Jego nazwisko od samego początku elektryzowało kibiców. Potrzebował siedmiu sezonów, aby przegonić w liczbie zwycięstw pucharowych Mattiego Nykaenena. Dziś Austriak jest rekordzistą pod tym względem z liczbą 53 wiktorii. W całym swoim dorobku ma 20 medali mistrzostw świata, igrzysk olimpijskich i czempionatu w lotach ( w tym 8 indywidualnie). Dwukrotnie wygrywał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. – Z pewnością jeszcze wrócę – zapewnił swoich fanów na blogu Gregor. – W tej chwili nie wiem co przyniesie przyszłość. Potrzebują czasu bez presji, aby przemyśleć, w którą stronę pójdzie moja droga – zakończył. Jednego z najwybitniejszych skoczków narciarskich z pewnością będzie nam brakowało na światowych arenach. Czekamy na jego powrót i trzymamy kciuki!

Źródło: gregorschlierenzauer.at / skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.