Gregor Schlierenzauer z poważną kontuzją. To koniec sezonu

fot. M. Król

Gregor Schlierenzauer kończy sezon po weekendzie Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. W skoku treningowym poszybował na odległość 120 metrów, jednak, jak poinformował w poniedziałkowy wieczór, konsekwencją jest kontuzja więzadeł krzyżowych. Teraz przed Schlierenzauerem przerwa od skakania, która ma potrwać od sześciu do ośmiu tygodni.

fot. M. Król

Austriacki skoczek zdecydowanie nie może zaliczyć trwającego sezonu do udanych. Od listopada był powoływany do pucharowej kadry zaledwie sześciokrotnie, a do czołowej trzydziestki awansował tylko w dwóch konkursach. Od czasu pierwszego weekendu w Zakopanem, gdzie indywidualnie był 38., areną, na której rywalizował, stały się zawody Pucharu Kontynentalnego. Po dwóch miejscach w pierwszej dziesiątce konkursów w Klingenthal, w treningu rozpoczynającym weekend w Brotterode Austriak poszybował na 120 metr, jednak tuż po lądowaniu złapał się z bólu za kolano. W Niemczech nie pojawił się już w żadnej z rozgrywanych tam serii.

Jak poinformował w poniedziałek za pośrednictwem swojego bloga, skutkiem tamtej próby jest kontuzja więzadeł w lewym kolanie. – Przerwa potrwa od sześciu do ośmiu tygodni, więc sezon kończy się dla mnie wcześniej – napisał Schlierenzauer. – Nie udało mi się zakwalifikować do Mistrzostw Świata, ale z przyjemnością wykorzystałbym obecne doskonałe warunki na skoczni w okolicy, gdybym skakał również w zawodach Pucharu Kontynentalnego – kontynuował. Jak sam przyznał, miał jednak nieco szczęścia. Uraz, którego się nabawił, nie wymaga operacji.

Teraz przed Austriakiem praca z fizjoterapeutami. – Zakasuję rękawy i zobaczę, że moje kolano znowu wytrzyma pełne obciążenie – pisał. Dla Schlierenzauera jest to już kolejna podobna kontuzja w karierze. Poprzednio również nie musiał być operowany, jednak uraz wykluczył go z treningów na kilka tygodni. Wtedy do zerwania więzadeł bocznych w kolanie doszło podczas treningu przed startem sezonu. Austriakowi udało się wrócić na Turniej Czterech Skoczni i zdobyć łącznie 77 punktów do klasyfikacji generalnej. Ten sezon zakończy z dorobkiem jedynie ośmiu oczek w Pucharze Świata. Mniej miał na koncie tylko raz – w debiutanckim sezonie 2005/2006 zgromadził o jeden mniej.

Źródło: gregorschlierenzauer.at