Gregor Schlierenzauer wystartuje w finałowych zawodach LGP w Hinzenbach

DSC_0256Gregor Schlierenzauer tego lata postawił na indywidualną pracę z trenerem i nie startował w konkursach Letniej Grand Prix. Austriak pojawi się jednak w finałowych zawodach w Hinzenbach. 

Schlierenzauer po dwóch niezbyt udanych dla siebie sezonach zimowych, postanowił skupić się na indywidualnym treningu z trenerem Markusem Maurbergerem. Przez cały letni sezon Austriak nie wystartował w żadnych zawodach, lecz spokojnie szlifował formę i technikę, by ponownie w sezonie zimowym wrócić na szczyt. Przypomnijmy, że Schlierenzauer jest rekordzistą w liczbie zwycięstw odniesionych w zawodach Pucharu Świata, natomiast ostatni sezon zakończył “dopiero” na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Na swoim blogu Austriak wspomina, iż w ostatnim czasie trenował w Centrum Szkolenia Olimpijskiego w Innsbrucku, gdzie oprócz tradycyjnego treningu na skoczni, urozmaicał sobie czas grą w tenisa i squasha. Jak zapowiada w najbliższych dniach czeka go zarówno trening siłowy jak i treningi na skoczni, następnie dołączy już do drużyny na finałowe zawody Letniej Grand Prix w Hinzenbach. Schlierenzauer wystartuje przed własną publicznością i jest pewien, że ten konkurs odbędzie się w świetnej atmosferze. Podkreśla jednak, iż skoki latem i skoki zimą to dwa różne światy.

Ostatni konkurs z cyklu Letniej Grand Prix odbędzie się w najbliższą niedzielę w austriackim Hinzenbach. Będzie to ostatni sprawdzian formy zarówno dla Schlierenzauera, jak i reszty zawodników przed decydującymi przygotowaniami do sezonu zimowego. Czy indywidualny trening Austriaka przyniesie efekty?

źródło: gregorschlierenzauer.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.