Gregor Schlierenzauer usunięty z reprezentacji Austrii

fot. M. Król

Austriacki Związek Narciarski powołał kadry w skokach narciarskich na sezon olimpijski. Potwierdziły się przy okazji wcześniejsze doniesienia o tym, że w reprezentacji braknie miejsca dla Gregora Schlierenzauera.

fot. M. Król

Rekordzista w liczbie pucharowych zwycięstw (53) – Gregor Schlierenzauer – nie otrzymał powołania do austriackich kadr w skokach narciarskich. To pierwsza taka sytuacja od lat, kiedy dla gwiazdora zabrakło miejsca w którejkolwiek z grup szkoleniowych. Schlierenzauer od kilku lat próbuje wrócić do czołówki, ale wciąż wydaje się to zadaniem z gatunku niemożliwych. Sam Austriak na razie nie odniósł się do takiej decyzji związku.

W powołanych przez austriacką federację kadrach znaleźli się za to inni znakomici zawodnicy. W grupie narodowej możemy zobaczyć pięciu skoczków. To Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Philipp Aschenwald, Jan Hoerl i Daniel Huber. U pań powołania otrzymały Chiara Hoelzl, Daniela Iraschko-Stolz, Marita Kramer, Eva Pinkeling, Jacqueline Seifriedsberger oraz Sophie Sorschag.

Pełne kadry znajdziecie tutaj.

Źródło: ÖSV

Mateusz Król
Obserwuj