Gregor Schlierenzauer oddał pierwsze skoki

gregor_schlierenzauer

Gregor Schlierenzauer, rekordzista w liczbie zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, po kontuzji więzadeł krzyżowych w kolanie i zawieszeniu kariery skoczka, wrócił na skocznię. Swoje pierwsze skoki oddał na obiekcie w Hinzenbach. 

Powrót Schlierenzauera na skocznię to dość niespodziewana informacja. Austriak w połowie ubiegłego sezonu po dość słabych startach w zawodach Pucharu Świata i turnieju Czterech Skoczni, podjął decyzję o zawieszeniu swojej sportowej kariery. Następnie podczas marcowego urlopu w Kanadzie i jazdy na nartach, doznał kontuzji. Jak się okazało zerwał więzadła krzyżowe, co wiązało się z długą rehabilitacją. Według niedawnych doniesień Austriak chciał powrócić na skocznię w przyszłym roku. Jak informuje serwis nachrichten.at, pierwsze skoki ma już jednak za sobą. Powrót na skocznię był ukrywany, a nad wszystkim czuwał trener kadry Heinz Kuttin, pod którego okiem Schlierenzauer odbył treningi na skoczni HS94 w Hinzenbach.

Jeśli wszystko będzie w porządku, być może już w nadchodzącym sezonie 2016/2017, kibice ponownie będą mogli ponownie obejrzeć Austriaka podczas zawodów Pucharu Świata.

źródło: nachrichten.at 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.