Gregor Schlierenzauer nie wystąpi podczas MŚ w lotach w Oberstdorfie

Austriak Gregor Schlierenzauer nie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich, które rozpoczną się za tydzień w niemieckim Oberstdorfie na skoczni imienia Heiniego Klopfera. Taką decyzję ogłosił w niedzielne popołudnie trener kadry Austriaków – Heinz Kuttin. 

Augsburger Allgemeine cytuje Kuttina, mówiącego, że 28-latkowi “latanie pokazało pewne limity”. Przypomnijmy, że Austriakowi nie udało się awansować wczoraj do drugiej serii konkursowej, w jak się okazało jedynym konkursie w Bad Mittendorf, który udało się rozegrać w ten weekend.

Drużynowy mistrz olimpijski z Soczi zdobył 10 lat temu w Oberstdorfie złoty medal poprzednich MŚ w lotach, które były tam rozgrywane. Na ostatniej takiej imprezie w 2016 roku w Kulm nie wystąpił, a w 2014 roku w Harrachovie zajął dopiero 24 miejsce.

Pewni występu w Oberstdorfie są Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Poppinger oraz Clemens Aigner. Piąty zawodnik tej kadry ma zostać ogłoszony w późniejszym terminie. MŚ w lotach zaczna się już w czwartek, gdy rozegrane zostaną serie treningowe i kwalifikacyjna. W kolejnych dniach czekają nas 4 serie rywalizacji indywidualnej i 2 drużynowej.

Źródło: augsburger-allgemeine.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.