Gregor Schlierenzauer miał wypadek na nartach

DSC_0972-Copy

Problemy nie opuszczają Gregora Schlierenzauera. Jak donoszą austriackie media, 26-latek podczas wyjazdu na narty doznał kontuzji kolana. 

Za Gregorem Schlierenzauerem najgorszy sezon w jego karierze. Po niezadowalających wynikach w Turnieju Czterech Skoczni, Austriak postanowił zawiesić swoją karierę na czas nieokreślony. Wydawało się jednak, że Schlierenzauer wkrótce wróci do regularnych treningów i wystartuje w nowym sezonie 2016/2017.

Niestety, austriackie media poinformowały dzisiaj, że Gregor Schlierenzauer uległ wypadkowi na nartach w Kanadzie, gdzie przebywa na urlopie z przyjaciółmi. Jak się okazało, triumfator 53 konkursów Pucharu Świata jeździł na nieoznakowanych trasach tzw. Heliskiing. Do sprawy odniósł się trener kadry narodowej Austrii w skokach narciarskich – Heinz Kuttin podczas dzisiejszego wywiadu dla telewizji ORF – Przysłał mi wiadomość, że doznał kontuzji kolana podczas wypadku – komentuje – Mamy nadzieję, że to nic poważnego i  nadal będzie mógł cieszyć się swoją przerwą od skoków – dodał. Szczegóły urazu Schlierenzauera nie są znane.

W przyszłym tygodniu Tyrolczyk ma wrócić do Austrii i poddać się szczegółowym badaniom. Wkrótce też powinien ogłosić swoją ostateczną decyzje dotyczącą powrotu do skoków narciarskich.

Źródło: krone.at/sportnet.at/tt.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.