Gregor Schlierenzauer kontuzjowany. Upadł podczas treningów

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Austriacki portal Krone.at donosi: “Szok dla Schlierenzauera! Doznał urazu więzadła kolanowego!”. Do kontuzji miało dojść podczas treningu.

Nie będzie Gregora Schlierenzauera na liście startowej Pucharu Świata w Wiśle. Austiak, o którym film ujrzał niedawno światło dzienne, doznał groźnej kontuzji przez upadek podczas treningu. Jeden z najlepszych skoczków w historii zerwał więzadło poboczne w kolanie. Krone.at podaje, że nie jest to bardzo grożny uraz, albo wykluczy byłego mistrza świata na cztery do sześciu tygodni. Operacja nie będzie konieczna. Rekordzista w ilości pucharowych zwycięstw ma założoną szynę i czekają go zabiegi fizjoterapeutyczne.

Austriak mógłby wykurować się do rozpoczęcia Turnieju Czterech Skoczni. Zwracając jednak uwagę na jego problemy natury mentalnej, jakie towarzyszyły mu przed powrotem do skoków, najważniejsze dla niego będzie totalne odcięcie się od presji. – Wielka szkoda z powodu tego, co stało się przed rozpoczęciem sezonu, ale nadal będę kontynuował moją drogę. Muszę przyjąć ten cios i dalej robić swoje – powiedział Schlierenzauer.

Źródło: Krone.at / Onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.