Gregor Schlierenzauer już trenuje

DSC_0256

 Dla skoczków narciarskich odpoczynek po sezonie i tym samym krótkie wakacje dobiegają końca. Zawodnicy rozpoczynają już powoli treningi. Jednym z pierwszych, który zaczyna szlifować swoją formę jest Gregor Schlierenzauer. 

Austriacki skoczek rozpoczął przygotowania do lata w ośrodku olimpijskim w Tyrolu. Poznałem dwóch nowych trenerów – Christophera Ebenbichlera i Rolanda Luchnera, są oni odpowiedzialni za rozwój fizyczny – napisał na swojej stronie wicemistrz świata z Falun. Były to świetne treningi, wiem jak dużo pracy muszę wykonać w najbliższej przyszłości. Cieszę się już na kolejne szkolenia.

Gregor Schlierenzauer ma już za sobą jedno zgrupowanie, które odbyło się w Salzburgu. Mieliśmy wspólnie trening w Salzburgu, tam postawiłem pierwsze kroki w hokeju na lodzie – wspomina skoczek. To według niego na prawdę trudny i męczący sport. Było jednak dużo zabawy, a na koniec zorganizowali mecz, w którym drużyna Gregora przegrała. W niedzielę Schlierenzauer udaje się do St.Polten. Tam wystąpi  w biegu “The wings for life”. – To dla mnie ogromna przyjemność – pisze na swojej stronie. Austriacką ekipę czeka następny obóz treningowy, tym razem w Stanglwirt. Tam skoczkowie przejdą m.in. testy sprawnościowe.

Źródło: schlieri.at

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.