Granerud wciąż w formie. Znokautował kolegów z kadry

Halvor Egner Granerud ma za sobą pierwsze letnie zawody w tym roku. Triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2020/2021 nie traci formy. Podczas konkursu na normalnym obiekcie w Oslo znokautował swoich kolegów z kadry.

Na obiekcie, która pamięta ostatni medal mistrzostw świata Adama Małysza, odbyły się pierwsze tego lata zawody skoków narciarskich z udziałem Halvora Egenera Graneruda. Najlepszy skoczek minionej zimy udowodnił, że ze swojej znakomitej formy stracił niewiele. W obu seriach uzyskał 102,5 metra, co dało mu łączną notę 268,4 pkt. Rywale zostali daleko w tyle.

Drugie miejsce w konkursie zajął Johann Andre Forfang, któremu sędziowie zaliczyli skoki na 101,5 oraz 98,5 metra. Wicemistrz olimpijski z Pjongczangu stracił do Graneruda aż 23 punkty. Marius Lindvik wywalczył trzecią lokatę, przegrywając z Forfangiem o 0,7 pkt. (101 m; 101 m).

W zawodach na skoczni HS 106 udziału nie wzięli jednak tacy skoczkowie jak Robert Johansson, Thomas Aasen Markeng, Anders Fannemel oraz Daniel Andre Tande.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj