Granerud prostuje swoje słowa. Odniósł się do Kamila Stocha

fot. W. Wnętkowska

Halvor Egner Granerud zdecydował się odnieść do słów, które sam wypowiedział w rozmowie z norweskimi mediami. Lider Pucharu Świata przyznał, że nie chciał podważyć poziomu Kamila Stocha. – Uważam Kamila za jednego z najlepszych wszech czasów – napisał na Twitterze. 

fot. W. Wnętkowska

Wśród polskich (i nie tylko) fanów skoków narciarskich rozpętała się burza po słowach Halvora Egnera Graneruda. – Mam takie wrażenie, że od początku turnieju warunki sprzyjały Polakom, dlatego patrzenie na ich kolejne zwycięstwo było irytujące – powiedział lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w rozmowie ze stacją TV2. – On [Kamil Stoch] jest niestabilny. Może pójść dobrze, ale może też źle. Myślę też, że jeśli w Bischofshofen będą równe warunki, to mogę przeskakiwać go nawet o 10 punktów. Nie skacze tak cholernie dobrze, ale ma dobre wyniki – kontynuował norweski zawodnik.

Granerud zdecydował się sprostować własne słowa. Wyjaśnia on swój kontrowersyjny komentarz. – Byłem sfrustrowanym moim dzisiejszym wynikiem, wciąż jestem. To skocznia, z której mam tylko złe wspomnienia, a wraz z dzisiejszym dniem emocje rosły – tłumaczy się Halvor. 24-latek podkreślił też swój stosunek do Kamila Stocha, jednocześnie przypominając, że turniej się nie zakończył i on cały czas pozostaje w grze. -Uważam Kamila za jednego z najlepszych wszech czasów, ale myślę też, że przy perfekcyjnym występie w Bischofshofen wszystko może się zdarzyć. Wciąż pozostały dwa skoki i dopóki istnieje nadzieja, ja wierzę. Pokój i miłość dla wszystkich – zakończył.

O SPRAWIE ROZMAWIALI NASI EKSPERCI W TRAKCIE KOLEJNEGO WYDANIA PODCASTU “HALO, TU ZIMA”!

Open in Spotify


Źródło: Twitter