Granerud nie schodzi ze ścieżki zwycięstw. Nie dał szans rywalom na krajowym podwórku

15:57, 08.01.2023 Łukasz Serba Aktualizacja: 15:58, 08.01.2023

Norwescy skoczkowie nie mieli dużo czasu na odpoczynek po 71. Turnieju Czterech Skoczni. W niedzielę - 9 stycznia rywalizowali oni w krajowym czempionacie. Na skoczni w Renie (HS 139) pewne zwycięstwo odniósł triumfator niemiecko - austriackiej imprezy - Halvor Egner Granerud.

Screen- Eurosport

Granerud imponuje formą

Do rywalizacji przystąpiło 49 zawodników

26 - latek z obniżonych najazdów oddał skoki na odległości 126 m oraz 129,5 m. Dało mu to notę 299,2 pkt. To pierwszy tytuł mistrza Norwegii dla Halvora Egnera Graneruda. Drugi, ze stratą 11 pkt, był Marius Lindvik. Mistrz olimpijski z Pekinu uzyskał 131,5 m oraz aż 131,0 m. Podium uzupełnił ustępujący mistrz - Johann Andre Forfang. Zmierzono mu 121,5 m oraz aż 138,5 m. Kolejne lokaty zajęli Kristoffer Eriksen Sundal (126,5 m, 130,5 m), Daniel Andre Tande (121,5 m, 127 m) oraz Bendik Jakobsen Heggli (119,5 m, 128,5 m).

Na starcie zabrakło m.in. Roberta Johannsona oraz kombinatora norweskiego - Jarla Magnusa Riibera, który w minionym roku stanął na najniższym stopniu podium. Do zawodów nie przystąpili również zawodnicy rywalizujący w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Wśród nich znalazło się nazwisko Joacima Oedegarda Bjoerenga, który przed rokiem zdobył tytuł wicemistrza.

Skoczkowie oddali swoje skoki z belek nr 8. (Halvor Egner Granerud), 10., 12. oraz 14.