Graabak i Hansen mistrzami Norwegii w kombinacji

Lillehammer, Norway 20131208.
Jørgen Graabak etter kombinertøvelsen i verdenscupen på Lillehammer søndag.
Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB scanpix

W Lillehammer odbyły się letnie mistrzostwa Norwegii w kombinacji norweskiej. Triumfowali Joergen Graabak i Gyda Westvold Hansen.

W zawodach kobiet na skoczni najlepiej poradziła sobie Gyda Westvold Hansen. Norweżka uzyskała odległość 98 metrów, czyli tyle ile wynosi HS skoczni. Hansen wyprzedziła o 15 punktów Theę Minyan Bjoerseth, która skoczyła 87 metrów. Na trzecim miejscu ex aequo plasowały się Ida Marie Hagen i Thea Oihaugen. Na trasie biegu na dystansie 5 kilometrów Hansen obroniła pierwsze miejsce. Mistrzyni Norwegii wyprzedziła o minutę i 58 sekund Idę Marie Hagen i o dwie minuty trzecią Hannę Midtsundstad. Brązowa medalistka uzyskała najlepszy czas biegu. Druga po skoku Thea Bjoerseth nie wystartowała w biegu.

Zawody mężczyzn wygrał Joergen Graabak, który na skoczni uzyskał odległość 135,5 metra. Drugi po skoku Simen Kvarstad osiągnął odległość 129,5 metra i stracił do Graabaka 12,3 punktu. Trzeci był Leif Torbjoern Naesvold, a dopiero czwarty Jarl Magnus Riiber. Panowie biegli na nartorolkach na dystansie 10 kilometrów. W biegu najlepszy czas uzyskał Jarl Magnus Riiber, który awansował na drugie miejsce. Riiber przegrał o 43 sekundy z Joergenem Graabakiem, który wygrał zawody. Trzecie miejsce zajął Magnus Krogh, który w biegu awansował z 12. miejsca. W kategorii B triumfował Jon Fossen Rosenberg przed Mariusem Solvikiem i Mariusem Nordsveenem.

Wyniki po serii skoków

Wyniki zawodów

źródło: FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.