Goran Janus o słabszej dyspozycji słoweńskich skoczków

Goran JanusDla trenera Słoweńskich skoczków Gorana Janusa początek Letniego Grand Prix nie był udany. Zaledwie dwóch zawodników (Peter Prevc, Jaka Hvala) zdobyło punkty w konkursach LGP. Jednak dla tej drużyny te wyniki nie są satysfakcjonujące.

Goran Janus uważa, że słabsza dyspozycja jego podopiecznych wynika z tego, że jego kadra zrobiła sobie wolne. Jak dalej tłumaczy zawodnicy oddają na razie słabsze i lepsze skoki. – Dlatego jestem średnio zadowolony, ale oczekujemy, że wkrótce się to zmieni – tłumaczy Goran Janus.

Szkoleniowiec jednak jest zadowolony z formy Mistrza Świata Juniorów z 2013 roku Jaki Hvali. Warto wspomnieć, że Słoweniec w dwóch konkursach zajmował 27, oraz 11 miejsce.  Trener mówi również o dobrych skokach Roberta Kranjca.

Goran Janus dodaje, że w najbliższych zawodach liczy na zdobycie punktów Letniej Grand Prix przez pozostałych jego skoczków. Jeśli chodzi o plany startowe jego podopiecznych to większość z nich na czele z Peterem Prevcem nie pojedzie na zawody do Hakuby. Słoweńcy mają w planach treningi w Klingenthal, a później mini zgrupowanie w Planicy.

Źródło: skokinarciarskie.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.