Gliwice Curling Cup 2020: Dublet dla KS Warszowice

fot. Michał Chudziński/PFKC

Sukcesem drużyn ze Śląska zakończył się VI Gliwice Curling Cup. Dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny z KS Warszowice, natomiast podium uzupełnił zespół Śląskiego Klubu Curlingowego.

fot. Michał Chudziński/PFKC

W porannej sesji na Lodowisku Tafla doszło do starcia dwóch zespołów w limonkowych bluzach – KS Juniorzy wygrali derbowe starcie z Curlusami 10:5, podtrzymując zwycięską passę. Porażkę Curlusów wykorzystał zwycięzca derbów gospodarzy – zawodniczki z AZS Gliwice Pluta pokonali Team Szewczyk 9:4. W tabeli na miejsca 3-4 awansowały też ekipy SCC Panda Team (11:3 z 30sth) i KKC Mistral (9:8 z Fuzją). W drugiej niedzielnej sesji kluczowe okazały się wygrane KKC Vector (6:5 z Gramy TO), kolejnej drużyny gliwickiej, Ognia (7:2 z Siłą Coriolisa) oraz Rogala Bigosińskiego (10:3 z KS Nie mam pojęcia) – te trzy ekipy awansowały do pierwszej dziesiątki, zapewniając sobie grę w finałowej sesji.

KS Juniorzy pokonując AZS Gliwice Pluta 6:3 zapewnili sobie zwycięstwo, jako jedyna niepokonana drużyna w turnieju. Największe szanse na drugie miejsce w tej sytuacji miał SCC Panda Team, które przed startem ostatnich meczów miała dwa punkty przewagi nad drużynami z miejsc czwartego i niższych. Wygrana KKC Mistral 10:5 pokrzyżowała jednak szyki ekipie z Trójmiasta, a ponadto spłaszczyła tabelę, otwierając drogę do podium kolejnych śląskich drużyn – Curlusy pokonały Team Szewczyk 10:7, a ŚKC Beck do porannej wygranej 7:3 z KKC Good Enough dołożył triumf nad kolejną ekipą z Krakowa – 9:2 z Vectorem.

Sytuację w tabeli nomen omen zaogniło wygranie Ognia 8:4 z Rogalem Bigosińskim – w tej sytuacji wszystkie drużyny z miejsc 2-7 miały 8 punktów. Na podium uplasowały się Curlusy i ŚKC Beck – drużyny, które wygrały w trakcie trzydniowego turnieju w Gliwicach po 25 endów, natomiast o drugim miejscu zadecydowała suma małych punktów – w tej statystyce Curlusy pokonały ekipę z Katowic 42:38.

PEŁNE WYNIKI I TABELA

źródło: inf. własna