fot. Manfred Werner - Tsui CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

By Manfred Werner - Tsui (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons
fot. Manfred Werner – Tsui CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Austriacki alpejczyk Georg Streitberger jest kolejnym narciarzem, który wpisuje się na długą już listę kontuzjowanych w tym sezonie. Musiał on przejść operację uszkodzonej jakiś czas temu łąkotki i będzie musiał przez jakiś czas pauzować.

Specjalizującemu się przede wszystkim w supergigancie oraz w zjeździe Streitbergerowi ondowiła się kontuzji łąkotki w prawym kolanie podczas treningu w Reiteralm i musiał przejść operację, która odbyła się w piątek w klinice Hochrum w Innsbrucku. Na nartach Streitbergera nie zobaczymy przynajmniej przez najbliższe 3 tygodnie. Oznacza to dla niego, że nie będzie mógł wystartować w zawodach PŚ w Val Gardenie na słynnej trasie Saslong oraz na trasie im. Deborah Compagnoni w Santa Caterinie. Pomimo tego, że Streitberger nie był do końca sprawny to wziął udział niedawno w zawodach PŚ w Val d’Isere. Uczestniczył również przez dwa dni w zgrupowaniu austriackiej kadry w Altenmarkt-Zauchensee, po którym kolano bardzo spuchło i lekarz austriackich alpejczyków Christian Hoser zalecił poddanie się operacji.

Austriak ubiegły sezon musiał zakończyć przedwcześnie po upadku na trasie Streif w Kitzbühel, w tych samych zawodach, w których kontuzjowani zostali także Aksel Lund Svindal i Hannes Reichelt. Jak donosi skionline.ch, Streitberger ma nadzieję na powrót w zawodach w Wengen w styczniu. Nic dziwnego, bo to zjazd w Wengen to jeden z bardziej prestiżowych wyścigów w kalendarzu PŚ.

Streitberger to jeden z bardziej doświadczonych austriackich narciarzy alpejskich obok Hannesa Reichelta i Klause Krölla. W swojej karierze 3-krotnie wygrywał zawody PŚ, dwa razy w super-G i raz w zjeździe.

Źródło: skionline.ch

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.