Galeria trofeów Kamila Stocha gotowa. Sam będzie przewodnikiem

Od kilku już lat Kamil Stoch zapowiadał, że przygotowuje specjalne miejsce, w którym kibice będą mogli oglądać jego trofea. Mistrz olimpijski nie chciał jednak stworzyć tradycyjnego miejsca i zadbał o innowacyjne pomysły. – Sam będę Waszym przewodnikiem – zwrócił się do swoich fanów Stoch.

Galeria trofeów Kamila Stocha jest już niemal gotowa. Zgodnie z zapowiedzią jednego z najlepszych skoczków narciarskich w historii, wszystkie puchary i medale będzie można obejrzeć w Zakopanem przy ulicy Kazimierza Przerwy-Tetmajera 6. Jej nazwa to “Kamiland”, a wyboru dokonali między innymi fani skoczka. – Z bliska zobaczycie prawie pół tysiąca eksponatów, w tym między innymi medale olimpijskie, Złote Orły czy Kryształowe Kule – zapowiada Kamil Stoch. I dodaje, że miejsce jego laurów będzie można odwiedzać od 11 lipca w godzinach 10-18.

Puchary i medal same w sobie zrobią ogromne wrażenie na odwiedzających, ale Stoch pomyślał o dodatkowych atrakcjach. – Sam będę Waszym przewodnikiem i w przekazach audiowizualnych opowiem o najciekawszych momentach mojej sportowej kariery. Na najmłodszych, ale i największych fanów skoków narciarskich, czeka pomieszczenie, w którym poznać można mój sport od kuchni. Narty skoczka, narzędzia do ich serwisowania, kombinezony, a nawet igielit – wszystko na wyciągnięcie ręki – napisał na FB trzykrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni. – Ekspozycja trofeów to siedem pomieszczeń o odmiennym charakterze, chronologicznie opowiadających historię moich wzlotów i upadków. Chcę pokazać Wam wyboistą, ale pełną inspiracji drogę na szczyt – zakończył.

Źródło: FB

Mateusz Król
Obserwuj