Gala 25 Lat Wolności: Narciarze zdominowali rywalizację!

Przed chwilą zakończyła się Gala 25-lecia Wolnej Polski. W trakcie jej trwania wyłaniano największe sportowe wydarzenie, ambasadorów sportu,  najlepszą drużynę, czy też trenera. Główną kategorią w tym plebiscycie była Sportowiec Wolnej Polski. Po ogłoszeniu wyników głosowania widzów okazało się, że najlepsi okazali się nasi narciarze!

Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Stoch. Kibice docenili jego ostatnie wielkie sukcesy, takie jak dwukrotne mistrzostwo olimpijskie, mistrzostwo świata i zdobycie Pucharu Świata. W imieniu Kamila nagrodę odebrał prezes PZN – Apoloniusz Tajner. – Mam nadzieję, że Kamil nie jest ostatnim narciarzem w czołowej trójce. – powiedział odbierający nagrodę. – Pamiętajmy, że przed Kamilem jest jeszcze długa droga sportowca. Prezes musiał się ucieszyć, kiedy usłyszał, że drugie miejsce zajęła Justyna Kowalczyk. Wielokrotna medalistka olimpijska i mistrzostw świata, czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli “wywróżyła”, że plebiscyt wygrał Małysz. – Adam nie okazał się dzisiaj dżentelmenem, ale gratuluję mu. – stwierdziła jeszcze przed ogłoszeniem wyników. – Żartowaliśmy z Adamem dzisiaj, ze jak mielibyśmy dobry curling, to może sporty zimowe zajęłyby cztery pierwsze miejsca. – mówiła w wywiadzie dla TVP Sport.

 

Źródło: winterszus.pl
Źródło: winterszus.pl

 

Zaskoczenia oczywiście nie było, stad i prezydent Bronisław Komorowski (wręczający nagrodę główną) postanowił nie ukrywać, że wynik też już zna. Adam Małysz został wybrany Sportowcem Wolnej Polski. Jego osiągnięć nie trzeba nikomu raczej przybliżać. Medale mistrzostw świata i olimpiady oraz sukcesy w Pucharze Świata porwały całą Polskę. Dziś kibice zgodnie mu się odwdzięczyli. – Cieszę się, że miałem jakiś swój udział w tych 25 latach – mówił Małysz w wywiadzie dla TVP Sport. – Pamiętam czasy, kiedy przed 89 r. nie było tak łatwo np. wyjechać za granicę na zawody. Przez te 25 lat zmieniło się na prawdę wiele, było coraz łatwiej.

Na tym nie koniec oczywiście nagród dla sportów zimowych, bowiem kapituła konkursowa postanowiła wyróżnić także Apoloniusza Tajnera, jako najlepszego trenera Wolnej Polski. Obecny prezes Polskiego Związku Narciarskiego nie krył zdumienia – Jestem zaskoczony, bo wiem, że było wielu lepszych trenerów ode mnie. Natomiast dziękuję kapitule za to wielkie wyróżnienie. Wielkie wyróżnienie przypadło także p. Julianowi Gozdowskiemu – organizator Biegu Piastów został nagrodzony w kategorii Animator Sportu Masowego – Powszechnego. – Na początku cieszyliśmy się, kiedy na Polanie Jakuszyckiej gościło ponad 50 narciarzy. Dzisiaj co weekend trenuje tam ponad 1000 osób. – mówił p. Gozdowski – Pojawiło się pewne zjawisko, które nazywa się Justyna Kowalczyk. Dzisiaj wiele osób chce być Justyną Kowalczyk.  Nagrodzony zwrócił uwagę Prezydenta i Premiera na fakt, że takie małe Jakuszyce, który były gdzieś na zachodzie Polski znajdują się teraz w centrum Europy. – Przyjechały do nas dwie zawodniczki z Norwegii – Bjoergen i Johaug. Kiedy zobaczyły nasz śnieg nie mogły uwierzyć, że w “kraju Justyny Kowalczyk” jest jedynie naturalny śnieg. – zakończył.

 

Źródło: jakuszyce.info.pl
Źródło: jakuszyce.info.pl

 

Pełne wyniki plebiscytu znajdziecie na sport.tvp.pl . Gratulujemy wszystkich nagrodzonym i nominowanym. Ogromnie cieszymy się z tak wielu nagród dla sportów zimowych. Wielką radością napełniły mnie słowa o rosnącej potędze sportów zimowych w Polsce. Miejmy nadzieję, że za kolejne 25 lat wciąż będziemy odnosić sukcesy na zimowych arenach.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.