Gabriela Koukalova wróci do biathlonu? “Daję sobie 50% szans”

Gabriela Koukalova po sezonie 2016/2017 zawiesiła swoją sportową karierę na czas nieokreślony. Czeszka w niedawnym wywiadzie przyznała jednak, że nie wyklucza powrotu do rywalizacji w Pucharze Świata. – Daję sobie 50% szans – przyznała.

Gabriela Koukalova jest bez wątpienia jedną z największych nieobecnych ostatnich lat w biathlonowym Pucharze Świata kobiet. Czeszka po zakończeniu sezonu 2016/2017 zawiesiła karierę, a w kolejnych miesiącach opowiadała o problemach, z którymi musiała się zmagać w trakcie wchodzenia na najwyższy poziom. Koukalova przyznała, że chorowała na anoreksję, a potem na bulimię. W minionych miesiącach Czeszkę męczyła natomiast kontuzja łydek.

Dwukrotna mistrzyni świata doskonale odnajdowała się na sportowej emeryturze, ale w ostatnim wywiadzie zdradziła, że nie wyklucza powrotu do biathlonu. Czeszka wreszcie znalazła motywację do treningów i, jak sama przyznaje, przyjemność ze sportu. – Ciężko pracuję od listopada, a moje ciało reaguje lepiej niż się tego spodziewałam – mówi Koukalova. – Jeśli wrócę zajmie mi rok lub dwa, aby powrócić do swojego poziomu. Jeśli wejdę do czołowej dziesiątki to będzie to cud – dodaje.

Multimedalistka mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich daje sobie pięćdziesiąt procent szans na powrót do sportu. – Dziś każdy prosi mnie o powrót, ale jeszcze nie podjęłam decyzji. Daję sobie 50% szans, ale jednocześnie myślę, że byłoby szkoda przestać gdy wszystko zmierza w dobrym kierunku – tłumaczy Czeszka.

Źródło: ski-nordique.net, Sport.cz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.