Ga-Pa szykuje się na zawody bez kibiców?

fot. W. Wnętkowska

Chociaż do rozpoczęcia kolejnej edycji Turnieju Czterech Skoczni zostało jeszcze nieco ponad pół roku, to organizatorzy w Ga-Pa już szykują się do zawodów. Komitet organizacyjny wyliczył, jakie straty może ponieść, jeśli konkurs noworoczny odbędzie się bez kibiców.

fot. W. Wnętkowska

Do Nowego Roku zostało jeszcze ponad sześć miesięcy, ale przygotowania do zawodów właśnie się rozpoczynają. – Ustaliliśmy już budżet imprezy – informuje Michael Maurer, przewodniczący komitetu organizacyjnego w Ga-Pa. Jest on raczej wstępny, bo trudno przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja z pandemią. Mimo to organizatorzy szykują się na różne ewentualności.

– Z powodu kryzysu spowodowanego koronawirusem nie jest jeszcze jasne, czy tradycyjne noworoczne zawody będą mogły odbyć się z udziałem widzów. Chcieliśmy wiedzieć, jak to będzie wyglądało bez ich- powiedział Maurer i wyliczył, że może to kosztować nawet pół miliona euro. Przewodniczący zapewnił jednak, że Ga-Pa jest na to gotowe.

W minioną środę w Niemczech podjęto decyzję o odwołaniu wielkich imprez do 31 października. W Garmisch liczą na to, że wkrótce władze Bawarii powiedzą, jakie są plany po październiku. – Potrzebujemy więcej czasu na przygotowania – zaznacza Michael Mauer.

Mimo to organizatorzy zakładają, że w optymistycznej wersji na teren skoczni będzie mogło wejść maksymalnie do 50 procent odbiorców. Wówczas byliby zadowoleni. – Jeśli jednak będziemy mogli przyjąć 5000 osób, to również to zaakceptujemy – opowiada przewodniczący. Zazwyczaj w Ga-Pa zawody ogląda 20000 osób. Więcej informacji na temat sytuacji po 31 października Mauer ma uzyskać 24 czerwca, kiedy spotka się z władzami Bawarii.

Źródło: Skispringen.com

Mateusz Król
Obserwuj