Frederik Bendiksen przywrócony do pracy w Olympiatoppen

fot. wikipedia.org

fot. wikipedia.org

Frederik Bendiksen, czyli lekarz norweskiej kadry, który podał Therese Johaug maść z zakazanym clostebolem, został przywrócony do pracy w Olympiatoppen (centrum sportu wyczynowego przy Norweskim Komitecie Olimpijskim). Norweg ma wykładać na spotkaniach grupy lekarzy i fizjoterapeutów z tzw. NextGen.

Fredrik Bendiksen we wrześniu ubiegłego roku podał norweskiej biegacze lek Trofodermin, który jest stosowany przy leczeniu poparzeń słonecznych. Lekarz nie zadbał jednak o to, aby sprawdzić skład specyfiku i przez to do organizmu Johaug trafił zakazany steryd anaboliczny – clostebol. Medyk na konferencji prasowej wziął na siebie całą odpowiedzialność za podanie zawodniczce zakazanej substancji. Biegaczka broniła jednak Bendiksena i przyznała, że utrzymuje z nim przyjazne relacje. W marcu wiarę tłumaczeniom lekarza kadry dała także krajowa komisja antydopingowa, która oczyściła go z zarzutów.

Bendiksen przez kilka miesięcy pozostawał bez zajęcia, ale nie musi już dłużej czekać na powrót do pracy. Norweski lekarz powróci do pracy w Olympiatoppen, czyli centrum sportu wyczynowego przy Norweskim Komitecie Olimpijskim. Ma tam wygłaszać wykłady na spotkaniu grupy lekarzy i fizjoterapeutów. Norwegowie chcą w ten sposób uniknąć błędów popełnionych przez zainteresowanego.

Źródło: Nettavisen 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.