Francuzi wybrali skład na alpejski PŚ w Sölden, Adeline Baud leczy uraz

fot. Mac4ot via Wikimedia Commons

fot. Mac4ot via Wikimedia Commons

Francuzi dokonali już selekcji zawodników na inaugurację Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Sölden. W składzie nie ma Adeline Baud-Mugnier, której przeszkodziła kontuzja.

Reprezentacja Francji ma wiele atutów jeśli chodzi o slalom gigant, przede wszystkim w kadrze mężczyzn, ale to w żeńskim Pucharze Świata małą kryształową kulę za gigant zdobyła w poprzednim sezonie reprezentantka Trójkolorowych – Tessa Worley. Ponadto jest ona aktualną mistrzynią świata. Jednak jeszcze nigdy nie udało jej się stanąć na podium w Soelden. Za tydzień będzie miała okazję, aby w końcu zmienić ten stan. W ubiegłym sezonie 6. miejsce jakie zajęła w Sölden było jej najgorszym gigantowym wynikiem. Obok Tessy Worley za tydzień w Sölden wystąpią jeszcze trzy jej koleżanki z kadry: Taïna Barioz, Coralie Frasse-Sombet oraz Marie Massios. Z powodu problemów z kolanem w Austrii nie będzie się ścigać Adeline Baud-Mugnier. Być może zdoła ona powrócić na zawody w Levi.

Sporo można oczekiwać od francuskiego męskiego składu. Obecność w ekipie na Sölden takich zawodników jak Mathieu Faivre, Thomas Fanara, Alexis Pinturault i Victor Muffat-Jeandet pozwala Francuzom liczyć na choćby jedno miejsce na podium. Fanara powraca do jazdy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją jakiej doznał w grudniu ubiegłego roku w Val d’Isere. Przed rokiem w Sölden triumfował Alexis Pinturault. Tym razem na otwarciu sezonu nie pojawi się najlepszy alpejczyk ostatnich lat – Marcel Hirscher. Bez głównego rywala o wygraną dla Francji może być jeszcze łatwiej. Pełny skład Francuzów liczy 8 zawodników, a uzupełniają go Cyprien Sarrazin, Steve Missillier, Greg Galeotti i Thibaut Favrot. Również Sarrazin czy Missilier mogą pochwalić się sukcesami w Pucharze Świata. Wprawdzie jedyne w karierze miejsce na podium Missilliera w PŚ przydarzyło się mu już wiele lat temu (w 2010 roku w Val d’Isere), ale wciąż jeździ bardzo solidnie, natomiast Sarazzin to sensacyjny zwycięzca giganta równoległego w Alta Badia z poprzedniego sezonu.

Aktualizacja

Z powodu kontuzji ze składu na PŚ w Sölden wypadła Coralie Frasse Sombet.

Program alpejskiego PŚ w Sölden

Źródło: ffs.fr

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.