Francuskie składy na PŚ w Killington i Lake Louise

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

Francuski Związek Narciarski ogłosił dziś nazwiska zawodników i zawodniczek, którzy w w tym tygodniu wystartują w zawodach alpejskiego PŚ. Panie pojadą do Killington, gdzie będą konkurować w konkurencjach technicznych, zaś panowie w Lake Louise powalczą w zjeździe i supergigancie.

Pomimo niedawnego wypadku na treningu w Nakiska, w wyniku którego śmierć poniósł francuski alpejczyk David Poisson, Francuzi zdecydowali się wystąpić w zawodach w Lake Louise i tam oddać cześć zmarłemu koledze. Trójkolorowych reprezentować będą w Kanadzie Nils Allegre, Matthieu Baillet, Johan Clarey, Guillermo Fayed, Nicolas Raffort, Maxence Muzaton, Brice Roger oraz Adrien Theaux.

Do Killington Francuzki udadzą się bez kontuzjowanej Coralie Frasse-Sombet, która wciąż nie odzyskała jeszcze pełni zdrowia po urazie, którego doznała tuż przed inauguracją sezonu. Wprawdzie Frasse-Sombet nie odczuwa już bólu w kolanie, ale badanie wykazało, że wciąż występuje w nim stan zapalny. Do treningów Coralie powinna wrócić na początku grudnia i ma nadzieję, na powrót do PŚ w Courchevel (19-20 grudnia). Tymczasem do Killington wysłany został skład na czele z Tessą Worley, która rok temu zwyciężyła tam w slalomie gigancie. Poza Worley w najbliższy weekend w PŚ wystartują: Taïna Barioz, Anne-Sophie Barthet, Adeline Baud-Mugnier, Clara Direz , Marie Massios oraz Nastasia Noens.

Źródło: ffs.fr

Program PŚ w narciarstwie alpejskim w Lake Louise 2017

Program PŚ w narciarstwie alpejskim w Killington 2017

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.