Francja stawia na skoki. Heinz Kuttin trenerem reprezentacji

Sensacyjne wieści dopływają do nas z Francji. Tamtejsza federacja narciarska zdecydowała się zatrudnić Heinza Kuttina na stanowisku reprezentacji skoczków narciarskich. 

Heinz Kuttin został nowym trenerem francuskich skoczków narciarskich. Przedstawiciele tamtejszej federacji narciarskiej potwierdzają, że ma to być krok w kierunku rozwoju skoków w tym kraju. – Dla nas jest to źródło dumy i ważny krok. Mamy duży potencjał wśród młodych skoczków, ale nie możemy tego przełożyć na najwyższym poziom rywalizacji i to jest nasz problem. Wierzę, że Heinz jest osobą, która może zmusić zawodników do przejścia tej trudnej drogi i zaistnienia w czołówce – powiedział  Jérôme Laheurte dla lequipe.fr, odpowiedzialny w związku za skoki i kombinację.

Francuskie media określają zatrudnienie Austriaka, jako najlepszą decyzję dla rodzimych skoków narciarskich w historii. Oczekiwania będą zatem ogromne. Kuttin pracował ostatnio z chińską drużyną kobiet. Teraz zastąpi na stanowisku Nicolasa Bala. Damien Maitre będzie prowadził żeńską grupę z nowym asystentem. Emmanuel Chedal zrezygnował, więc Trójolorowi znajdą inną osobę. Składy kadr poznać powinniśmy 11 maja.

Źródło: lequipe.fr

Mateusz Król
Obserwuj