Francja ogłosiła kadry na sezon 2016/2017

DSC_0269

Francuska Federacja Skoków Narciarskich ogłosiła kadry na sezon 2016/2017. Niewiele zmian zostało wprowadzonych w porównaniu do zeszłej zimy.

W kadrze A mężczyzn znalazł się tylko Vincent Descombes-Sevoie, który w sezonie 2015/16 osiągał najlepsze wyniki ze wszystkich, również do kadry kobiet dostała nominacje tylko Julia Clair, która awansowała z kadry B.

Kadry B tworzą po dwie osoby w przypadku obydwu płci. U panów są to Ronan Lamy-Chappuis i Paul Brasme, a u pań Léa Lemare i Coline Mattel.

Juniorzy zostaną podzieleni na trzy grupy, dwie męskie i jedną damską. W pierwszej znajdą się Noëlig Blanchard oraz Thomas Dupland. Treningi będą odbywać razem z kadrą A i B pod okiem Gérarda Colina. Natomiast druga część kadry juniorskiej będzie się składała z dwóch niezwykle utalentowanych skoczków, Mathisa Contamine i Jonathana Learoyd. Będą oni trenowali pod okiem Nicolas Dessuma i Nicolas Bala w Centre National de Ski de Haut Niveau. Żeńska kadra juniorska obejmie trzy skoczkinie, Océane Avocat Gros, Romane Dieu i Lucile Morat.

źródło: skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.