Francesco De Fabiani: “Mistrzostwa Świata w Lahti są najważniejszym celem.”

fot.: xc-ski.de

fot.: xc-ski.de
fot.: xc-ski.de

Włoch Francesco De Fabiani jest wschodzącą gwiazdą narciarstwa biegowego. Już po raz drugi z rzędu zdobył Puchar Świata U23, a ostatnia zima była prawdziwym przełomem dla dwudziestotrzylatka z Doliny Aosty.

W porównaniu do sezonu 2014/15 De Fabiani niemal podwoił zdobytą liczbę punktów Pucharu Świata i zajął 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Specjalista techniki klasycznej poprawił swoją technikę dowolną i pokazał siłę w niesamowitym zakończeniu biegu masowego na 15 km w Falun, zdobywając 2. miejsce. W sumie młody narciarz z Gressoney wylądował trzy razy na podium Pucharu Świata zeszłej zimy.

De Fabiani patrzy w przyszłość z ufnością. – Przyszły sezon będzie rokiem wielu ważnych zawodów. Oczywiste jest jednak, że Mistrzostwa Świata w Lahti są najważniejszym celem. Istnieją pewne dystans i formaty, które przyciągają mnie, ale myślę, że 15 km to klasyczny wyścig, gdzie mogę mieć największą szansę na dobry wynik – mówi Francesco.

Jednak De Fabiani nie stawia wszystkiego na jedną kartę. – To będzie ważne, aby skupić się również na klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jest to ryzykowne, aby postawić na kilku zawodach w sezonie. Jeśli coś pójdzie nie tak, to może zrujnować cały sezon, więc chcę, dobrze wystąpić podczas Tour de Ski i biegu na 50 km na Holmenkollen – twierdzi włoch.

Dobrze wie, co ma zrobić, aby odnieść sukces. – Mamy zidentyfikowane obszary, w których muszę się ulepszyć swoją konkurencyjność. Muszę kontynuować pracę na technice dowolnej – podsumowuje.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.