Forum Nordicum: Stefan Kraft “Królem nart”

Stefan Kraft został wybrany “Królem nart” za sezon 2016/2017 a Laura Dahlmeier najlepszą zawodniczką biathlonu w plebiscycie organizowanym przez dziennikarzy zrzeszonych w Forum Nordicum.

Tegoroczne spotkanie dziennikarzy zajmujących się narciarstwem klasycznym i biathlonem odbyło się w Klingenthal. Właśnie tam ogłoszono, że tradycyjnie przyznawany tytuł “Króla nart” w tym roku został przyznany Stefanowi Kraftowi. Wybór nie może oczywiście dziwić. Austriak minionej zimy zdobył dwa złote medale indywidualnie podczas mistrzostw świata w Lahti oraz srebrny i brązowy w konkursach drużynowych. Stefan wywalczył też kryształową kulę za klasyfikację generalną i małą za loty. Był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem, co zauważyli głosujący dziennikarze.

Podobnie bez żadnych wątpliwości wskazano najlepszego zawodnika w biathlonie. Laura Dahlmeier minionej zimy zdobyła pięć złotych medali podczas mistrzostw świata w Hochfilzen. Sezon Niemka zwieńczyła wywalczeniem dużej kryształowej kuli za klasyfikację generalną i dwóch małych za klasyfikacje w biegach pościgowych i indywidualnych. W przeszłości wyróżnienia Forum Nordicum otrzymywali Adam Małysz i Kamil Stoch.

Źródło: interia.pl

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.