Forum Nordicum: Peter Prevc Królem Nart

peter-prevcZa nami kolejna edycja spotkania dziennikarzy zrzeszonych w Forum Nordicum. Tym razem zjazd odbył się w fińskim Lahti. Tradycyjnie przyznano nagrody Króla Nart oraz Biathlonisty Roku.

Od 1996 roku dziennikarze zajmujący się narciarstwem klasycznym i biathlonem przyznają nagrodę Króla Nart w narciarstwie klasycznym a od 2001 roku wyróżniają także Biathlonistę Roku. Tym razem kapituła zdecydowała, że pierwszy tytuł należy się Peterowi Prevcowi. Słoweniec minionej zimy wygrał Turniej Czterech Skoczni, mistrzostwo świata w lotach i zgarnął kryształową kulę. Jego triumf w plebiscycie nie jest zatem niespodzianką. W historii “Króla Nart” trzy razy nagroda trafiała do Polski. Dwukrotnie najlepszy był Adam Małysz (2001, 2003) a raz Kamil Stoch (2014). Tytuł Biathlonisty Roku drugi raz z rzędu uzyskał Martin Fourcade, który przed nadchodzącą zimą pragnie wywalczenia szóstej z kolei kryształowej kuli. Nagroda ta nigdy nie trafiła do rąk Polaka.

Podczas Forum Nordicum tradycyjnie przyznano też nagrodę Wernera Krichhofera dla dziennikarza, którzy przyczynił się do rozkwitu organizacji FN oraz promocji narciarstwa. Tym razem kapituła wyróżniła Jerzego Jakobsche z Polski. Podczas tegorocznego zjazdu gośćmi byli m.in. Janne Ahonen i Hannu Lepistoe. Od kilku lat w FN uczestniczy także irański dziennikarz Payam Nazar, który tym razem przywiózł ciekawe informacje. Okazuje się, że kilka konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich zagości w irańskiej telewizji. Przedstawiciele w Klingenthal zaprosili natomiast na 38. Forum Nordicum do siebie. Przypomnijmy, że przed rokiem dziennikarzy i zaproszonych działaczy FIS (m.in. Gian Franco Kasper, Sarah Lewis, Walter Hofer) gościła Szklarska Poręba.

Źródło: forum-nordicum.info

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.