Johan Andre Forfang zemdlał przed rozpoczęciem serii próbnej poprzedzającej niedzielny konkurs drużyn mieszanych, w którym miał startować.  21-latka w drużynie zastąpił Andreas Stjernen, który o swoim starcie w zawodach dowiedział się godzinę przed rozpoczęciem konkursu.

Reprezentant Norwegii w dniu zawodów po zważeniu się, zdecydował ograniczyć jedzenie oraz picie, aby zachować odpowiednią wagę. Niestety, jak się później okazało nie był to dobry pomysł. Norweg w efekcie zasłabł i zemdlał na kilka chwil, całą sytuacje tłumacząc stresem. – Poczułem się zestresowany. Popełniłem błąd nie odżywiając i nie nawadniając się odpowiednio od czasu zakończenia konkursu indywidualnego. Zrobiło mi się ciemno przed oczami, po czym upadłem na ziemię – powiedział Forfang.
Johan Andre Forfang przeszedł badania, które nie wykazały nic niepokojącego. Reprezentant Norwegii wziął dziś udział we wszystkich trzech seriach treningowych na dużej skoczni, zajmując odpowiednio siedemnaste, jedenaste i piąte miejsce.

Źródło: nrk.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.