FIS znalazł zastępstwo za odwołany PŚ w Chinach

val-di-fassa-italy-alpine-narciarstwo-alpejskie-ski-narty-alpine-alpine-skiing-narciarstwo-alpejskie

fot. Luigi Alesi via flickr.com / CC BY NC

Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła decyzję, że nie będzie w tym sezonie próby przedolimpijskiej w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim kobiet. Już kilka dni temu wiadomo było, że zawody w Chinach nie odbędą się z powodu aktualnej sytuacji epidemiologicznej na świecie. Polska Agencja Prasowa donosi, że zastępstwo za Yanqing wezmą Włosi. 

val-di-fassa-italy-alpine-narciarstwo-alpejskie-ski-narty-alpine-alpine-skiing-narciarstwo-alpejskie
fot. Luigi Alesi via flickr.com / CC BY NC

W sezonie 2019/2020 trasy olimpijskie w Yanging przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Pekin 2022 mieli testować mężczyźni, jednak z powodu wybuchu epidemi wirusa SARS-CoV-2 do Chin alpejczycy nie pojechali. Tej zimy według wstępnych planów do Yanqing miały udać się panie, ale również ta opcja została już wykluczona, o czym Międzynarodowa Federacja Narciarska informowała już 4 grudnia.

Wszystko wskazuje na to, że próby generalnej przed najważniejszą imprezą sezonu 2021/2022 nie będzie wcale, a zawodnicy i zawodniczki z trasami, na których odbędzie się rywalizacja o medale igrzysk, zapoznają się na krótko przed zawodami olimpijskimi.

FIS postanowił oczywiście załatać lukę w kalendarzu i dość szybko wyłoniono zastępcę za Yanqing. W roli organizatora zawodów Pucharu Świata sprawdzi się włoski ośrodek sportów zimowych Val di Fassa, gdzie odbywały się m.in. Mistrzostwa Świata Juniorów w narciartwie alpejskim 2019. Puchar Świata natomiast nie gościł w Val di Fassa jeszcze ani razu. W sobotę 27 lutego 2021 odbędzie się tam rywalizacja kobiet w zjeździe, a kolejnego dnia w supergigancie.

Sporą zaletą tej lokalizacji jest bliskość Cortiny d’Ampezzo, gdzie kilka dni wcześniej zakończą się Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim 2021.

Źródło: PAP