FIS zatwierdził zmiany w skokach narciarskich. Nie będzie nowego systemu w lotach narciarskich!

fot. berkutschi.com
fot. berkutschi.com

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zatwierdziła na kongresie w Zurychu nowe zasady w skokach narciarskich, które obowiązywać będą od nadchodzącego sezonu zimowego. Zmiany dotyczą nie tylko kombinezonów zawodników ale także sposobu pokazywania podczas transmisji telewizyjnej wyników zawodników.

Od rozpoczynającej się zimy kombinezony zawodników będą mogły być nieco większe, tolerancja będzie wynosiła od1 do 3cm. Dodatkowo każdy skoczek będzie musiał posiadać ochraniacz na kręgosłup.

FIS zrezygnował jednak z nowego systemu rozgrywania zawodów w lotach narciarskich, który testowany był podczas konkursów tegorocznej Letniej Grand Prix. Dlatego w przyszłym sezonie loty narciarskie odbywać będą się na starych zasadach.

Zmiany objęły natomiast sposób wyświetlania wyników zawodników podczas transmisji telewizyjnej. Prawdopodobnie wyświetlane nie będą punkty za wiatr oraz belkę. Widoczne natomiast pozostaną noty sędziowskie imię i nazwisko skoczka, jego narodowość, długość skoku, notę ogólną i zajmowane aktualnie miejsce.

Podczas kongresu w Zurychu zatwierdzono także terminy rozgrywania konkursów Pucharu Świata oraz Pucharu Kontynentalnego w sezonie zimowym 2014/2015 w Wiśle i w Zakopanem, a także zawodów z cyklu FIS Cup oraz Carpath Cup. Wiadomo również, że przyszłoroczne konkursy z cyklu Letniej Grand Prix w Wiśle odbędą się w dniach 31.07-1.08.

źródło: Anna Karczewska /PZN

 

1 thought on “FIS zatwierdził zmiany w skokach narciarskich. Nie będzie nowego systemu w lotach narciarskich!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.